Zapraszamy na Konferencję Gospodarczą w WTC Poznań

Podziel się

Organizowana przez nas Konferencja to doskonałe miejsce tworzenie relacji pomiędzy Inwestorami, Przedsiębiorcami zainteresowanymi regionem Wschodniej Brandenburgii, a Organizacjami Biznesowymi z tego obszaru.

Zapraszamy do udziału w Konferencji, odbywającej się w ramach Targów ITM Industry Europe:

JEDNA SILNA GOSPODARKA - Szanse i możliwości we Wschodniej Brandenburgii - polsko-niemieckim obszarze gospodarczym.

Konferencja organizowana jest przez Investor Center Ostbrandenburg GmbH, Investor Center Uckermark, Business Location Network oraz World Trade Center Poznań.

Naszą misją jest wskazywanie aktualnych szans rynkowych i perspektyw rozwoju w polsko-niemieckim regionie gospodarczym oraz doradzanie Państwu w zakresie projektów inwestycyjnych i rozwojowych w tym regionie. Jako Business Location Network (BLN) jesteśmy siecią instytucji wspierających przedsiębiorczość, samorządów lokalnych oraz Izby Przemysłowo-Handlowej regionu wschodniej Brandenburgii. Wydarzenie skierowane jest do wszystkich, którzy chcieliby dowiedzieć się więcej o perspektywach rozwojowych w polsko-niemieckim regionie gospodarczym.

Termin:       2021-09-02

Miejsce:      WTC Poznań, Sala konferencyjna 108

Godziny:     11:00 - 14:00

Program:

11:00   Rejestracja gości, networking przy kawie
11:30 Oficjalne rozpoczęcie Konferencji, powitanie przez Przedstawicieli Republiki Federalnej Niemiec oraz Organizatorów
11:40 Polsko-niemieckie stosunki gospodarcze
Germany Trade & Invest
11:55 Szansy oraz wyzwania polsko-niemieckiego regionu gospodarczego z punktu widzenia Izby Przemysłowo-Handlowej Wschodniej Brandenburgii
IHK Ostbrandenburg
12:10 E-mobilność w łańcuchu wartości – potencjał dla polsko-niemieckiego obszaru gospodarczego związanego z fabryką firmy Tesla w Brandenburgii
Miebach Consulting
12:25 Transgraniczny region metropolitalny Szczecin błyszczy w rejonie Uckermark-Barnim
Centrum Inicjatyw Gospodarczych przy Zachodniopomorskim Urzędzie Marszałkowskim oraz Investor Center Uckermark
12:45 Szanse polsko-niemieckiego obszaru gospodarczego wokół miasta bliźniaczego Frankfurt nad Odrą / Słubice - Razem dla silnej gospodarki
Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Stref Ekonomiczna oraz Investor Center Ostbrandenburg
13:05 Dyskusja
13:30 Lunch i networking

BEZPŁATNA REJESTRACJA:

Monika Drygas

Christopher Fuß | GTAI (Germany Trade & Invest)

GTAI promuje rynek niemiecki jako miejsce do inwestycji. Ponadto spółka państwowa gromadzi informacje o ważnych rynkach docelowych dla niemieckich przedsiębiorstw nastawionych na eksport. W związku z tym GTAI utrzymuje sieć doradców na całym świecie.
Christopher Fuß jest Kierownikiem Biura GTAI w Warszawie. Przed rozpoczęciem działalności w GTAI pracował on jako doradca rynkowy w Polsko-Niemieckiej Izbie Przemysłowo-Handlowej.

dr. Knuth Thiel | IHK Ostbrandenburg

IHK Ostbrandenburg (Izba Przemysłowo-Handlowa Wschodniej Brandenburgii) reprezentuje interesy gospodarcze i handlowe dotyczące okręgów (powiatów) Uckermark, Barnim, Märkisch-Oderland, Oder-Spree oraz samego miasta Frankfurt nad Odrą. IHK podejmuje niezależne działania, reprezentując 39 000 firm członkowskich. IHK Ostbrandenburg oferuje firmom członkowskim szeroki wachlarz usług - doradza i wspiera w kwestiach gospodarczych, ekonomicznych, handlu zagranicznego, prawnych, ochrony środowiska, rozwoju, innowacji, a także wspiera je przy podnoszeniu kwalifikacji pracowników i kadry zarządzające.

Dr Thiel jest Kierownikiem Oddziału Gospodarki i Polityki, odpowiedzialny miedzy innymi za kwestie ekspansji na rynki międzynarodowe, ochrony środowiska, energii, rozwoju infrastruktury oraz innowacji technologicznych.

Martin Mazurek | Miebach Consulting

Inżynierowie łańcucha dostaw - od Indianapolis po Szanghaj, od Berlina po Santiago de Chile: dzięki integracji globalnego doradztwa w zakresie łańcucha dostaw i niemieckiej inżynierii, Miebach Consulting pisze historie sukcesu na całym świecie. I to od ponad 40 lat. Nasza specjalizacja w doskonaleniu łańcucha dostaw, a także nasze holistyczne i zorientowane na wyniki podejście doprowadziły do ​​tej pory do ponad 10 000 projektów dotyczących łańcucha dostaw. Niezależnie od tego, czy optymalizujemy łańcuchy wartości, projektujemy procesy operacyjne i informatyczne, czy analizujemy, planujemy i wdrażamy centrum logistyczne. Nasze koncepcje i wdrożenia pomagają firmom uzyskać przewagę w międzynarodowym środowisku rynkowym, a tym samym zwiększyć ich zwrot z inwestycji.

Silvio Moritz | Investor Center Uckermark

Uckermark to region położony w północno-wschodniej części kraju związkowego Brandenburgi. Znajduje się on na granicy z Polską mie`dzy stolicą Niemiec – Berlinem i miastem portowym w Polsce – Szczecinem. Oprócz przemysłu, rzemiosła, rolnictwa i turystyki znajdą tu Państwo również licznych dostawców usług jak biura inżynierskie, przedsiębiorstwa remontowe i budowlane – wszystko, co jest związane z Państwa planowaną inwestycją i późniejszymi kontaktami biznesowymi. Chętnie pomożemy Państwu w pokonaniu tej drogi i staniemy się pośrednikiem w kontaktach w obszarach przemysłowo-komercyjnych, zarówno z władzami, jak i pozostałymi organami decyzyjnymi. Jeśli zdecydują się Państwo na realizację swoich pomysłów biznesowych tutaj lub chcieliby Państwo założyć nowe przedsiębiorstwo, wspomoże Państwa w tym rozległa sieć pomocników.

W roku 2010 Silvio Moritz został dyrektorem zarządzającym spółki ICU Investor Center Uckermark GmbH - Agencji Rozwoju Gospodarczego w powiecie Uckermark. Spółka ICU Investor Center Uckermark GmbH to podmiot wspierający gospodarkę regionu Uckermark, który z przyjemnością pomoże Państwu odnaleźć właściwą lokalizację i odpowiedniego partnera dla swoich inwestycji w naszym regionie. 

Christopher Nüßlein | Investor Center Ostbrandenburg

Christopher Nüßlein jako dyrektor zarządzający Centrum Obsługi inwestora, zajmuje się rozwojem gospodarczym Europejskiego Miasta Bliźniacze Frankfurt (Oder)/Słubice. Zespół pracowników Investor Center Ostbrandenburg składa się z doświadczonych doradców – specjalistów branżowych, często z korzeniami w innych krajach. Dzięki ich uzupełniającej się fachowej wiedzy mają Państwo pewny pogląd na daną branżę i mogą Państwo bardzo dobrze ocenić rynkowe uwarunkowania Państwa przedsięwzięcia na niemieckim i europejskim rynku. Mogą Państwo liczyć na kompleksową obsługę także po inicjacji inwestycji!
Frankfurt nad Odrą jest dynamicznym i sympatycznym miastem w stołecznym regionie Niemiec, Berlin-Brandenburg. Miasto zachwyca międzynarodową atmosferą i rozwijającym się życiem gospodarczym jak i kulturowym. Frankfurt nad Odrą jest miejscowością światową odnośnie pracy i życia, wspólnie ze swoim miastem partnerskim –Słubice- wspiera wymianę gospodarczą i rozwój partnerskich stosunków międzyludzkich. W ramach wspólnej marki Frankfurt (Oder) – Słubice powstaje co raz więcej nowych projektów jak i konkretnej współpracy.